2x CACIB Budapešť

Jaspiska i Winninka jsou Maďarské šampionky!

Do Budapešti jsme jely s nadějí na dokončení šampionátu pro Winninku i Jaspisku. Doufaly jsme že alespoň jedné by se to mohlo podařit, ale nakonec jsme měly štěstí a maďarské šampionky jsou obě holčičky.

Hvězdule si byla zatrénovat, ale moc se nesnažila, na pohybu i postoji se bude muset do výstavy v Praze kam je přihlášená ještě zapracovat. Možná to také bylo tím že oba dva dny byla opravdu hodně zima a výstava byla venku - pořadatelé chtěli ušetřit, ale počet přihlášených psů nebyl nijak slavný a svědčí o tom že pořádat v říjnu výstavy venku není dobrý nápad. První den se naštěstí rychle oteplilo a také jsme hned po posouzení jely do hotelu, druhý den byla ale mnohem větší zima a navíc vítr, takže všichni byli promrzlí. Pro holčičky jsme naštěstí vzaly oblečky, ale i tak se na počasí moc netvářily.

V sobotu posuzovala Maďarská rozhodčí. Jaspiska se předvedla hezky, ale Winninka skoro nechodila a sabotovala výstavu jak jen to šlo, jako kdyby věděla že je to jedna z posledních možností - maďarský šampion byl poslední titul který jsme pro ni chtěly, dál ji už hlásit nebudeme. Vůbec nám to nebude vadit, protože předvádět Wininku vyžaduje hodně pevné nervy. Přes veškerou snahu se ale Freduli nepodařilo zabránit udělení titulu a tak jsme odjížděly do hotelu s tím, že minimálně polovina plánu je splněna a hlavně že v neděli pujde sabotérka Fredule do kruhu už jen cvičně. Pěkný úspěch měl také český německý pinč Gronn Harmony Dogivogin, který získal titul BOB.

V neděli posuzoval ruský rozhodčí. Byly jsme trochu nervózní když jsme zistily že není přihlášena Quelle - proč asi? Brzy se ukázalo že majitelka Quelle odhadla rozhodčího dobře. U německých pinčů nastoupili oba nekupírovaní psi ze včerejška, ale tentokrát se tituly nekonaly - pejsek byl VD, fenka V ale bez titulu. U trpasličích pinčů vypadalo posuzování podobně. Titulů z neděle si opravdu vážíme, protože naše holčičky byly nejen jediné nekupírované s titulem, ale dokonce i jediné nekupírované s výbornou, další nekupírovaní psi dostali velmi dobré. U Jaspisky studoval rozhodčí poklopené uši (které nejspíš viděl poprvé v životě) asi pět minut, pak konstatoval že fenka je tak krásně stavěná že jí tedy titul dá (i přes ten hrozně divný výraz hlavy) a my měly obrovskou radost, protože tím měla i ona splěný šampionát.

Výsledky:

Trpasličí pinč / Miniature pinscher

- rozhodčí sobota judge Saturday - Bíró Ference
- rozhodčí neděle judge Sunday - Jevgenyj Kuplyauskas

psi - mezitřída sobota neděle  
Malenky Kapitán Charoděj
majitel: Sebestien Timea
V1 CAC CACIB BOB V1 CAC CACIB
(foto archiv)
psi - třída otevřená      
Bubi Dogs Kornel
majitel: Bana László
- VD1  
psi - třída šampionů      
Multatuli Agent 007
majitel: Carola Hakanson
V1 CAC r.CACIB V1 CAC r.CACIB  
feny - třída mladých      
Malenky Kapitán Afrodita
majitel: Sebestien Timea a Matus Antal
V1 HPJ V1 HPJ  
feny - mezitřída      
Drama of Little Angel
majitel: Sepsi Katalin
V3 VD2  
Királyudvari Mo
majitel: Majoros Melitta
V2 r.CAC -  
Multatuli Lady Charm
majitel: Carola Hakanson
V1 CAC CACIB V1 CAC CACIB BOB
feny - třída otevřená      
Bubi Dogs Kornel
majitel: Bana László
- VD2  
Exigor's Winning Wera
majitel: Alena & Jana Kutíková
- V1 CAC
Blue-Star Quelle
majitel: Vlajku Eszter
V1 CAC r.CACIB -
(foto archiv)
Exigor's Jaspis In Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V2 r.CAC -
feny - třída šampionů      
Exigor's Jaspis In Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
- V1 CAC
Exigor's Winning Wera
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC -


Na výstavu s námi jela i Hvězdule, která ale jen trénovala. Je jí devět měsíců a chystá se na výstavy:

  


design by cz Webstart s.r.o.