Klubová výstava Praha 29.4.2006

Obě naše fenky už vítěze a BOB z klubové výstavy mají (Jaspiska ho získala před rokem na výstavě v Rychetech) proto jsme se rozhodli že se pujdem jen podívat.

Díky tomu jsem také mohla na výstavu odvézt stojan pro výstavku fotografií pinčů, která byla zpestřením výstavy a doufáme, že se stane tradiční součástí všech pinčích akcí. Zatím za fotografie děkujeme pouze paní Dvořákové, další výstavka ale bude probíhat na Dni pinče, a budeme rádi pokud přinesete i vlastní fotografie.

Náš názor:
Rozhodčí - specialista je většinou garancí určité kvality posouzení. Zadané známky odpovídaly kvalitě psů, jen možná mohlo být zadáno více titulů.

Nás zaujal velmi pěkný pejsek ve třídě mladých, který nezískal titul pouze díky horšímu předvedení. Jeho předností byla mimo jiné i výška v rámci standardu a pěkná kompaktní stavba těla. Trochu horší byla barva s mizejícími odznaky, což ale psa nikdy nekazí tolik jako opačný extrém - odznaky velké a světlé.

Pěkně vypadali také oba psi ve třídě dorostu, kde se nám víc líbil VN2, který měl sice vyšší kohoutkovou výšku ale jinak velmi pěknou stavbu těla a to i v pohybu.

Jeden z jediných dvou zadaných titulů získal Nord Norden Rozárka, pěkný pes pouze s horším pohybem předních končetin, který by si býval myslím zasloužil i titul klubového vítěze.

Elegantní fenka je Annie z vítání, která získala známku výbornou. Ve třídě otevřené nebylo zadáno pořadí ale nás více zaujala Rosine z Iru, kromě jiného i pěkným předvedením.

Obecně se nám udělala radost lepší kvalita strsti, lysost se vůbec neobjevila, pouze v několika případech trochu řidčí srst. Problém ale spatřujeme v pohybu, kde se opěkt často vyskytuje disharmonický pohyb předních končetin, který se dá asi nejvýstižněji popsat jako "bubnování". Takový pohyb je velice namáhavý a málo efektivní. Navíc se při něm často deformuje horní linie, protože přední končetiny neplní dostatečně svou funkci a pes musí zkrátit krok zadních a podsunout je pod tělo aby to vyrovnal.

Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher - rozhodčí judge - Jaroslava Dvořáková

psi - třída mladých    
Jeff z Pyšelky
majitel: Jana Palusová
V
psi - třída otevřená    
Chico z Pyšelky
majitel: Radek Holas
V1 CAC
feny - třída mladých    
Annie z Vítání
majitel: Matoušková Jana
V
feny - třída otevřená    
Connie od Tomendálky
majitel: Bavorová Andrea
VD
Rosine z Iru
majitel: Markéta Hývlová
VD  
psi - třída dorostu    
Alexandr Pikaro
majitel: Kadaňková Blanka
VN1
Bard od Želivské Hráze
majitel: Lauberovi J. a V.
VN2
psi - třída otevřená    
Nord Norden Rozárka
majitel: Ježíková Jiřina
V1 CAC

Německý pinč Pinscher - rozhodčí judge - Jaroslava Dvořáková

psi - třída mladých    
Ugolino Black Bohemia
majitel: Klofáč Leoš
VD
feny - třída mladých    
Ursino Black Bohemia
majitel: Klíčová Kristýna
V
feny - třída vítězů    
Natalli Black Bohemia
majitel: Klíčová Kristýna
V


design by cz Webstart s.r.o.