Klubová výstava Rychety 2.10. 2005

Letošní klubová výstava byla poznamenána velice malou účastí (oproti např. "jen" speciální výstavě, které se zůčastnilo 17 trpasličích pinčů). Nejspíš to bylo dané datem konání a tím že výstava se koná venku - a to přeci jen není v říjnu ideální.

Počasí nakonec bohužel dopadlo asi nejhorším možným způsobem. Bylo vidět že majitelé příhlášených psů patří opravdu ke skalním zastáncům plemene, protože navzdory nevalné předpovědi počasí a vytrvalému dešti všichni přijeli.

(Na obrázku fenka Gorin z Pyšelky se zmoklým majitelem. V pozadí stánek, který také sloužil jako útočiště před deštěm, ale jen do chvíle než obsluze došla trpělivost.)

Během konání výstavy se počasí neumoudřilo ani na chvilku. Celé dopoledně lilo jako z konve, takže nakonec byli mokří až na kost všichni vystavovatelé, psi i věci.Navíc možnost někde se zahřát nebyla, protože do jediného suchého a teplého místa, kterým byla (kromě WC) klubovna s malou restaurací nebyli psi pouštěni. A protože je pinč plemeno hladkosrsté a proti zimě neizolované, většina majitelů psů intenzivně zahřívala a sušila. (Nutno poznamenat že deštěm nebyli nadšení ani psi pracovních a mnohem chlupatějšich plemen v okolních kruzích.)

(Ve žluté pláštěnce vedoucí kruhu, slušivá šusťáková bunda patří rozhodčí paní Dvořákové, jen majitel Chica mokne statečně ve svetru.)

My jsme naštěstí tentokráte vyrazili s výstavní klecí, která se ukázala být jedinou záchranou. Natáhli jsme na ní nepromokavý potah a psíci se spokojeně rozvalili uvnitř, pod sebou vrstvu tašek a dek, přikryti polštářem a další dekou. Teploučko a sucho které v kleci panovalo jsme jim upřimě záviděly. Všechny věci jsme nandaly na klec a do vzniké hromady umístily děštník, čímž vznikla jediná suchá odkládací plocha v širokém okolí.O předvádění psů se v tomhle počasí nedalo příliš mluvit. Majitelé přihlášených psů stáli u kruhu totálně mokří (Alena ve svém zeleném kostýmku s mokrými vlasy silně připomínala vodníka) snažíce se chránit psy před útokem živlu deštníky, igelity, růčníky - prostě vším co přišlo pod ruku. Přesto se nakonec všichni psíci statečně ukázali, takže je bylo možné nejen posoudit, ale mohlo si je prohlédnout i publikum, spolu s komentářem paní rozhodčí.

(V pohybu se předvádí Chico z Pyšelky)


Bohužel tentokrát pro Vás nemáme fotografie vystavovaných jedinců - většina psů v zimě a dešti příliš nestála, takže jsme se nakonec rozhodly pořídit jen pár "dokumentačních" fotografií, zachycujích odhodlání majitelů pinčů, kteří neváhali pro propagaci plemene riskovat i nachlazení.Náš názor:

Na výstavě se sešla nevelká, ale poměrně kvalitní konkurence. Zvlášť u německých pinčů byla většina psů opravdu hezkých.Paní Dvořáková posuzovala poměrně hodně přísně, takže přes malý počet přihlášených psů rozhodně nebyly tituly zadarmo. O tom svědčí i jen jeden zadaný titul CAC u plemene německý pinč a množství V1 bez titulu. O to větší cenu ale zadané známky a tituly mají. Zvášť proto že paní Dvořáková je nejen letitou chovatelkou, ale i jednou z mála specialistů na pinče a získat od ní titul může opravdu pouze vynikající jedinec.U trpasličích pinčů je potěšitelné, že oproti před týdnem konané NVP Brno se na výstavě objevilo pouze jedno zvíře s holýma ušima, ostatní psi byli měli žádoucí hustou a kvalitní srst. Pěkná byla i kondice většiny předvedených psů a fen. Kohoutková výška většiny psů a fenek byla vyrovnaná, u psů spíše na horní hranici nebo lehce přes. U psa je však možno i větší výšku tolerovat, nemělo by se tak ale dít u fen, které jsou přirozeně menší a štěňata - pejskové po velkých fenách mohou být pak skutečně obrovská. Fena s výškou překračující 32 centimetrů by nejen neměla být použita v chovu, ale dle standardu vykazuje také vyřazující vadu.Z předvedených psů nás nejvíce zaujali Chico z Pyšelky a Bazir od Tomendálky.Chico je vynikající pes, navíc krásně předvedený a líbivý. Na této výstavě získal titul CAJC a dokončil tak úspěšně Českého Junioršampina - gratulujeme!Bazir si výsledek pokazil zlobením v kruhu. Jak vyplynulo z komentáře paní rozhodčí, nebýt toho jistě by se mohl pyšnit k výborné i titulem. Je to elegatní pes s velice pěknou stavbou těla.Oba pejsci by byli ozdobou každé výstavy!Největší radost jsme samozřejmě měli z titulu BOB pro naší Jaspisku, zvlášť v konkurenci s velice pěkným a líbivým Chikem z Pyšelky. Ovšem korunou výstavy jsou veteráni, a musíme se pochlubit, že našemu Chlupovi by určitě nikdo osm a půl roku nehádal. Pokud váháte jaké plemeno si pořídit, rozhodně je dlouhověkost a zdraví pro pinče bodem navíc v pomyslném hodnocení. Vždyť které jiné plemeno dosahuje nezřídka i věku 20 a více let?Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher

- rozhodčí

judge

- J. Dvořákovápsi - třída mladých černý s pálením
Chico z Pyšelky
majitel: R. Holas
V1 CAJC
psi - třída otevřená černý s pálením
Bazir od Tomendálky
majitel: V. Holubová
V1
psi - třída veteránů černý s pálením
Chlup Trhov
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 Nejlepší veterán
feny - mezitřída černý s pálením
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC Klubový vítěz BOB
feny - třída otevřená černý s pálením
Rosine z Iru
majitel: M. Hýsková
V1
feny - třída vítězů černý s pálením
Cita od Poděbradské brány
majitel: P. Vrátná
V1
feny - třída otevřená červená
Gorin z Pyšelky
majitel: E. Bula
VDNěmecký pinč Pinscher

- rozhodčí

judge

- J. Dvořákovápsi - mezitřída černý s pálením
Drym Pinscher king Black
majitel: J.+M. Foltýnovi
V1 CAC
psi - třída otevřená černý s pálením
Cipp z Pyšelky
majitel: A. Jeníčková
V1
feny - třída mladých černý s pálením
Attila Dobračka
majitel: I. Samek
V1
feny - třída otevřená černý s pálením
Cindy z Pyšelky
majitel: G. Tomášek
V1
feny - třída mladých červená
Ambra Dobračka
majitel: H. Vimrová
VD


Bazir od Tomendálky

V kruhu zlobil a postoj ho také moc nebaví, ale určitě patří mezi pěkné psy - co nevidět se objeví v připravovaném přehledu plemeníků. Doporučujeme pozornosti majitelů fenek!

Pokud i Vy máte chovného psa trpasličího nebo německého pinče, pošlete nám jeho fotografii a informace o něm (výška, zuby, tituly, rodokmen) a my ho do seznamu přidáme také.


design by cz Webstart s.r.o.