Krajská výstava Vojanovy sady 6.5.20

(Regional dog show)


takhle vypadal náš kruh - jako z pohádky
O výstavě ve Vojanových sadech jsme toho hodně slyšely a proto jsme se na ní přihlásily.

Skutečnost ale mnohonásobně předčila naše očekávání. Kombinace historického centra Prahy a překrásné kvetoucí zahrady je skutečně kouzelná. Něco takového je potřeba zažít. Bohužel fotografie nezachytí vůni rozkvetlých stromů, slunce a okvětní lístky poletující ve větru ale snad alespon trochu ukáží atmosféru.

Vynikající volbou bylo označení kruhů pouze páskami nataženými u země, přes které se dalo snadno chodit a nekazily celkový dojem. Část kruhů byla oddělena z jedné strany pouze cestou a výsledkem byl neopakovatelný dojem z "výstavy v zahradě".

Jediné co trochu pokulhávalo byla organizace závěrečných soutěží, ale taková maličkost nemohla ubrat na celkovém úžasném dojmu. Na jaké jiné výstavě máte na každé straně kruhu rozkvetlou jabloň?

Pohodový ráz výstavy dokreslovalo levné občerstvení a perfektní uklid, díky kterému vůbec nebylo poznat že se v sadech zrovna koná docela velká akce. Dokonce jsme nenarazily ani na jediný psí bobek - každý vzorně uklidil.

Trochu stín vrhala na výstavu vskutku nelidová cena sedm korun za toalety, kde navíc vládla tvrdou pěstí paní zodpovídající za chod tohoto zařízení, která přísně zakázala vstup se psy.

The regional show in Prague historical centre. Show is in the garden from 17. century - Vojanovy sady. It is small but beatiful traditional show.

posadit jste se mohli na stylovou lavičku


a ještě jednou náš kruh
Z historie Vojanových sadů:

Tento park vznikl jako zahrada bývalého kláštera bosých karmelitánek při chrámu sv. Josefa ve 2. polovině 17. století, přičemž není vyloučeno, že na části areálu se do roku 1420 nacházela zahrada malostranského arcibiskupské rezidence.

Barokní charakter si udržela až do roku 1920, kdy celý klášterní areál přešel do majetku Ministerstva financí ČR (v roce 1783 nahradil bosé krmelitánky v držení kláštera řád anglických panen).

Výrazné dominanty představovaly raně barokní kaple sv. Eliáše jako krápníková jeskyně s plastikou sv. Josefa od M. V. Jäckla, vrcholně barokní kaple sv. Terezie z Ávilly a vyhlídková terasa s nikou a plastikou sv. Jana Nepomuckého od I. F. Platzera z 2. poloviny 18. století.

Ve 20. letech vyrostl v jižní části zahrady nový areál Ministerstva financí a severní část prodělala krajinářské úpravy. Areál byl zpřístupněn veřejnosti v roce 1954, kdy získal rovněž současné pojmenování.

 

Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher - rozhodčí judge - Bedřich Meszároš (SK)

psi - veteránů    
Chlup Trhov
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 Nejlepší veterán
feny - třída vítězů    
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 VT Krajský vítěz, vítěz plemene


pokud jste měli štěstí, mohli jste si zabrat místo třeba pod touhle nádhednou sakurou. Páska v popředí neohrazuje kruh, ale oděluje "nevýstavní" část sadů. Nápis na cedulce hlásal, že je do této části zakázán vsup se psy a odnášení pávů. Ti byli také ze zadní části zahrady občas slyšet.


design by cz Webstart s.r.o.