MVP Brno 12.-13.2.2006

Jaspis je česká šampionka!

Do Brna jsme jeli především kvůli Jaspisce, která potřebovala na českého šampiona ještě CAC z mezinárodní výstavy. Měli jsme trochu strach, jestli dojedeme, protože jediný přijatelný vlak měl dojezd do Brna asi 10 minut před začátkem výstavy. Věřili jsme rozpisům kruhů které byly na internetu a riskli to - naštěstí to vyšlo.

V plemeni se sešla podobná konkurence jako v Trenčíně. Podobné byly i výsledky. O CACIBu pro Newtona asi od začátku nikdo nepochyboval, Jaspis porazila Winninku lepším pohybem a hřbetní linií. O titul BOB soutěžili Jaspis s Newtonem a díky lepšímu pohybu a hřbetní linii zvítězila Jaspis. Měli jsme radost protože Newton je opravdu hezký pes, a jeho bratr Nemo slaví úspěchy i v obrovské konkurenci ve švédsku. Ve třídě veteránů se Chlup opravdu snažil, získal nejlepšího veterána a už se těšil do závěrečných soutěží.

V závěrečných soutěžích se nejprve předvedl dvakrát Chlup - nejdříve v seniorhandlingu s Alenou, kde se ukázalo, že i když nijak necvičili, Chlup ani Alena z výstavního předvedení nic nezapoměli a suveréně zvítězili. Po malé odmlce nastupoval Chlup v soutěži o nejlepšího veterána. Soutěž posuzoval pan Adlt, který na Chlupovi ocenil především temperament a kondici a odpustil mu i větší kohoutkovou výšku, takže Chlup skončil na 5. místě mezi nejlepšími veterány dne. Nakonec přišla na řadu Jaspis. Přesto že v kruhu se předváděla pěkně, závěrečné soutěže jí tentoktár nesedly a moc se nepředváděla. O to větším překvapením pro nás byl pohár za páté místo na BIG, který získala. Úplně přesně to nevíme, ale s velkou pravděpodobností je se svými 4 finálovými umístěními vůbec nejúspěšnějším pinčem finálových soutěží v české historii.

Výsledky závěrečných soutěží:
Jaspis - BIG-5
Chlup - 5. Nejlepší veterán výstavního dne
Alena & Chlup - vítězové seniorhandlingu

Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher - rozhodčí judge - Vladimír Adlt (CZ)

psi - mezitřída    
Blue-Star Newton
majitel: Vlajku Eszter
V1 CAC CACIB
(foto Vlajku Eszter)
psi - třída otevřená    
Filip ze Salisova
majitel: Eva Koudelová
V1
(foto archiv)
feny - mezitřída    
Chlup Trhov
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 nejlepší veterán, 5. nejlepší veterán výstavního dne
(foto archiv)
feny - mezitřída    
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC CACIB BOB BIG-5
(foto archiv)
Exigor's Winning Wera
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC r.CACIB
(foto archiv)


design by cz Webstart s.r.o.