MVP Budějovice

Budějovice podzim 2008

Budějovice jsou takové očekávání zimy:-(. Mám raději jarní. Odjezd byl tentokrát poněkud komplikovaný, protože jsem musela nabrat Janu u ní doma neb má háravou Vynynku. Jela jsem nejdřív nabrat LPG. Když se mi podařilo složitě se nacpat k pumpě, která je na dost blbém místě a nejde tam takřka najed koukám že mají vyvěšeno LPG v pondělí:-)). No to mi bude platné jak mrtvému.... Tak jedu jedu Strahovským tunelem, tunelem Mrázovka a pak koukám další tunel to už se mi nezdálo a když byla odbočka do Chuchle tak mé pochyby přerostly v jistotu (pro nezasvěcenné Jana bydlí na Zahradním městě) Nakonec jsem přes centrum ( to jsem si řekla že je jistota nebo to tam znám) a pak po cestě tramvaje dojela.

Do Budějek jsem dojeli v 9.00. U brány chtěli vstupné přestože máme dva psy. Prý že jen pro člověka co je na vstupáku. Takhle se vydělávají peníze. Oblékla jsem se do kostýmku kterému říkáme "Vivala Fidel" Když jsem ho koupila otec vědec chtěl polichotit. Hledaje správná slova pravil " Moc ti sluší vypadáš trochu jako Fidel Castro:-)) Ještě takvou tu pěknou čepičku alá Comandante.

Rozhodčí byl slovinec. Slovinsko mámě rádi. Prababička byla slovinka:-)).Posuzovat jsem ho nikdy neviděla. All-rounder. Pan rozhodčí měl jednu vášeň - uši. Jeho znalosti o nich byly obrovské a bohužel taky jediné. Stavba těla, pohyb, pigment, povaha všechno jedno. Hvězdulka má uši nasazené ze šikroka tak VD2. Málem jsem padla tváří do kruhu. Jako humorná vložka posloužila zajímavě pojatá prohlídka chrupu - u jedné fenky po chvíli marných pokusů tlamku vypáčit a vrčení na všechny strany šokované majitelce podal tužku že až zase bude chtít kousnout má jí tužku dát do tlamy a chrup půjde zkontrolovat:-)). Aby bylo všechno jasné, několikrát požadovaný manévr předvedl na vlastních zubech. Že já řeším Boju, prostě jí do tlamy navážu kolík a bude. Jen nevím co mi na to řeknou třeba ve Finsku:-)), ale já jim vysvětlím že je to "new technology by Mr. Zidar. I když abych Bojgu nehanila když ukazuju chrup já tak je hodná. Když jsem pak dala Jaspis na stůl tak nějak nic a pak že zuby. No tak jsem jí pošoupla směrem k panu Zidarovi. Chvilku nad ní dělal taková zvláštní gesta. Myslela jsem, že chce ukázat třeba nějaký hezký kouzelnický trik. Možná králík v rukávu. Pak už jsem řekla nebojte ona je hodná. Tak se na zuby i kouknul. Pak se dlouze díval na uši ze všech stran a podivoval se, jak může být tak hrozná (rozuměj - s hroznýma ušima) fena ve třídě šampionů. Pravila jsem, že to bude asi tím že je čerstvá interšampionka. Rozhodčí značně znervózněl. Zjevně si nebyl svým názorem moc jistý a přemýšlel jak z té pitomé situace ven aniž by se ztrapnil. Po chvíli s nevrlým výrazem ve tváři zadal CACIB, evidentně dospěv k názoru že Jaspiska je vlastně hezká fena. Tuto výstavu bych komentovala slovy že když si říkám že něco prostě není možné tak zjistím že možné je úplně všechno. A to, uznejte sami, je docela dobré zjištění do života. Jen si říkám jestli za to musím platit takové pěkné peníze. Má to Hvězdulka smůlu, když už se konečně začně hezky předvádět tak máme zase smůlu na rozhodčího, ale každá smůla jednou odejde a i na Hvězdulku její chvíle teprve čeká. Je to krásná fenka. Vzpoměly jsme si při té příležitosti na smolné začátky Ikyho, u kterého by v roce a půl asi nikoho nenapadlo, že se zanedlouho umístí v soutěži šampion šampionů...

Cesta zpět krásnou podzimní krajinou byla narušeno incidentem, který mohl dopadnou hodně blbě. Jednu si tak krajinou a koukám že místo aut za sebou vidím na zem pod sebou. No tak říkám Janě že musíme zastavit, protože nám někdo hnul zrcádkem. Když jsem zrcátko narovnávala zůstalo mi v ruce. Někdo nám ho urazil. Při představě jak si jedu po silnici a proti mě najednou zpětné zrcádko:-o. To mohl být průšvih. Koupila jsem pásku na "rychlou opravu aut" Takovou tu správnou stříbrnou drsňáckou - jak pravila Jana a zrcádko jsme přidělaly. Auto tím dostalo uplně super vrak outlook:-)). No musím do servisu.

Výsledky:

Trpasličí pinč / Miniature pinscher

- rozhodčí judge - Zidar Miroslav

psi - mladých    
Monroe Mali Zmaj V1 CAJC  
psi - šampionů    
Nero z Vyšehradského podhradí V1 CAC, CACIB, BOB
feny -mladých    
Egorra Vinie Rozárka VD1  
feny - mezitřída    
Anelis Pískovec
 
VD1
 
Až ke hvězdám Via Bohemica VD2
feny - otevřená    
Fantasia Nikita Rozárka VD1  
feny - šampionů    
Exigor´s Jaspis in Black
 
V1 CAC, CACIB


design by cz Webstart s.r.o.