MVP Kecskemét 9.-10.9.2006

- Winninka se kvalifikovala na Crufts / Winni have Crufts qualifycation

Do Kecskemétu jsme jely hlavně kvůli Jaspisce, protože jsme doufaly že získá CACIB ze třetí země který potřebuje na splnění titulu interšampiona. Tenhle záměr se nám sice nepodařil, ale druhý důvod cesty a to předpokládaná kvalitní konkurence vyšel (při pohledu na výsledky by se skoro chtělo říct že si rozhodčí takové psy ani nezasloužili).

Trpaličích pinčů se sešlo v sobotu 13 a v neděli 10, což je myslím opravdu pěkné, zvlášť když vezmeme v úvahu počty jiných plemen - pinčů bylo v sobotu jen o jednoho méně než malých kníračů pepř a sůl, bylo jich stejně jako howawardů a bylo jich víc než třeba erdel teriérů, foxteriérů nebo malých černých kníračů.

Cestovaly jsme jako obvykle vlakem a při té příležitosti zistily, že maďaři jsou neuvěřitelně sympatický národ (s vyjímkou taxikáře, který nás obral cestou zpátky na nádraží, toho nepočítáme). Stačilo aby viděli cizince s mapou v ruce a sami se chodili ptát, kam cestujeme a zda nepotřebujeme poradit. Zážitek bylo pětihodinové čekání na přestup do ranního vlaku do Kecskemétu. Průvodčí nás pustil do vagónu, který měl být ráno připojen k vlaku a čekal na vedlejší koleji. Řekl že se budeme moci trochu vyspat a ráno si akorát nemáme všímat že s vagónem šíbují. Přes počáteční nedůvěru jsme se zařídily podle jeho rad a ráno nás opravdu vzbudilo až připojování našeho vagónu ke správnému vlaku.

Díky radám místních jsme úspěšně našly výstaviště. Každému kdo pojede na tuhle výstavu doporučujeme tamnější pěčivo. Pekárny jsou v celém městě, ale ten nejlepší stánek byl přímo na výstavišti. Za ceny víc než lidové se tam daly koupit skutečné pochoutky. Například závin s třešněmi, pro který výraz úžasný je slabé slovo. Nebo obří plněný ježek, pokrytý tlustou vrstvou čokolády s oříšky.

I ostatní stánky byly opravdu pěkné, druhý den jsme ke "kvalifikačnímu" polštářku přikoupily ještě hračku v podobě tenisáku s kožešinou, o který se holčičky s fanatickým nadšením tahaly, nakonec ho Jaspiska vyškubla Winnince z tlamičky a po krátké honičce se s ním uchýlila do bedýnky.

Ze soboty na nedeli jsme bylely v hotelu Talizmán. Je v centru města a je opravdu krásný, s příjemným personálem kterému nevadí psi. Za ty se dokonce nic neplatí a ani "cena za člověka" není vysoká. Vrcholem luxusu byla snídaně formou švédského stolu, který obsahoval skvělé maďarské sýry a salámy a spoustu dalších lahůdek.

Oběma fenkám se v pokoji s balkónem moc líbilo! Úsměvný je fakt, že hotel stál stejně jako kolej v přechozí Bratislavě - no srovnejte fotografie!

Takže až budte hledat ubytování, všem doporučujeme hotel Talizmán.

Co ale nikomu nedoporučujeme je tamější pizza. Jestli jste si mysleli, že na pizze není co zkazit, tak se hluboce pletete. S Itálií neměla naše sobotní večeře nic společného. Zato doslova plavala v tuku (ano i pizza může plavat v tuku). Snědly jsme půlku a zbytek schovaly do minibaru. Večer Alena dostala hlad a rozhodla se, že dá pokrmu ještě jednu šanci. Studená pizza ale už nebyla jen odporná, spíš připomínala biologickou zbraň. Poté co jsme zbytky ekologicky zlikvidovaly do koše, zamořilo nám její aroma celou koupelnu. Prostě na pizzu pozor. Dejte si raději guláš.

Sobotní výstava byla současně i kvalifikací na asi nejznámější a nejprestižnější výstavu psů na světě - Crufts. Tu získali držitelé titulů CACIB a nejlepší mladí. A protože se Winnince podařilo získat v sobotu CACIB, má kvalifikaci i ona. Tím se stala pravděpodobně prvním českým pinčem, kterému se to podařilo. Na počest této události jsme jí koupili nový elegantní polštářek do bedýnky, který ji okamžitě zabrala Jaspiska.

Pinč dle platného FCI standardu sice nemá na anglické výstavě velkou šanci uspět (i když první odvážlivci se již na Crufts vypravili a jeden dokonce získal ocenění kvality), ale certifikát vydaný pravou nefalšovanou zástupkyní anglického kennel klubu vypadá opravdu pěkně. Kdy se asi dočkáme kvalifikační výstavy v Čechách? Možnost pořádat ji mají všechny členské země FCI.

Ostudu německé kynologii udělali někteří vystavovatelé z této země. Nejen že na rozdíl od všech ostatních, vzorně vychovaných trpasličích pinčů německé feny několikrát spadly ze stolu, chňapaly po rozhodčích i dalších psech. Ale i u některých dalších plemen to nebylo veselejší. Rozložily jsme si u kruhu věci a šly venčit. Když jsme přišly, našli jsme všechno naházené na hromadě a v uvolněném místě parkovala klec německé vystavovatelky kníračů. Ti si pak celou dobu čekání krátili útoky na procházející psy a bohužel i na naše holčičky. Když jsem dala mezi naše fenky a knírače uvázané u klece batoh jako barikádu, majitelka se tomu smála a dál nechala feny útočit na všecho co se hýbalo. Po vstřícných a kultivovaných maďarech to byl opravdu zážitek.

Celý víkend bylo krásně a na areál kde se konala výstava navazoval lesík a rybník s pláží. Oba dva dny jsme tam chodily venčit a obdivovat originální zařízení, které zřejmě vymyslel nějaký místní podnikavec.

V rybníce byla postavená obří ocelová konstrukce, na které byl napnutý ve výšce naviják. Na tom byly přivázaná lana s úchytkami. Lano jezdilo do kola a kdo měl chuť mohl si zasurfovat, případně zkusit jízdu na vodních lyžích. Celkový dojem tropického pobřeží ještě dokreslovala písečná pláž s lehátky.

Až pojedem do Kecskemétu příště, nezapomeneme přibalit plavky.


   

Takových fotografií máme spoustu - pinčové jsou temperamentní a fotografovat je není jednoduché. Většina fotografií které můžete vidět ve výsledcích je vybírána ze spousty snímků, tak aby pes vypadal co nejlépe. Třeba jen u fenky z mezitřídy máme 8 fotografií! Někdy vypadáme jako šílenci, když se plazíme kolem foceného psa po čtyřech mezi procházejícími lidmi a psy ve snaze ulovit co nejlepší záběr. Naše vlastní psy buď většinou nestihneme vyfotografovat vůbec, nebo máme na výběr tak maximálně ze dvou fotek, jako to bylo třeba u fotografie Jaspisky z Bratislavy, která je z nouze u dnešních výsledků. Važte si proto každého obrázku a nebuďte na nás naštvaní, když u nějakého psa použijeme foto z archivu nebo snímek nemáme.
 

Náš názor:
Dvoudenní výstavy jsou zajímavé možností srovnat hodnocení psů různými rozhodčími. Při kvalitním posouzení by výsledky měly být podobné. Tentokrát se ale posouzení zkrátka moc nepovedlo, stačí se podívat na výsledky a fotografie. V sobotu byl kladen až nezdravý důraz na pevné postavené uši (přesto že klopené jsou rovnocenné). Nedělní rozhodčí prý pinče posuzoval poprvé a výsledky byly pro většinu vystavovatelů dost překvapivé - třeba mezi psy soutěžícími o CACIB byl opravdu velký rozdíl. Výsledkem pak bylo že v soutěži o BOB byli jasnými favority oba mladí, kteří dospělé vítěze značně kvalitou převyšovali.

Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher

- rozhodčí sobota judge Saturday - Stefan Sinko (SLO)
- rozhodčí neděle judge Sunday - Tibor Galán (HR)

psi - třída dorostu sobota / Saturday neděle / Sunday  
Nemo vom Leiselblach
majitel: Lieselotte Faath
VN 1 -
psi - třída mladých      
Daj-Dom Dogs Team Bodyguard Bingo
majitel: Malatyinszki Róbert
V1 HPJ Crufts qual. V1 HPJ
psi mezitřída      
Blue-Star Newton
majitel: Vlajku Eszter
V1 CAC CACIB BOB, Crufts qual. V1 CAC r.CACIB
psi - třída otevřená      
Diavolo D'IQ
majitel: Majoros Mellita
V1 CAC V1 CAC CACIB
psi - třída šampionů      
Gallai Césár
majitel: Sebestyén Timea a Matus Antal
V1 CAC r.CACIB -
feny - třída mladých      
Blue-Star Quelle
majitel: Vlajku Eszter
V2 V1 HPJ BOB
Daj-Dom Dogs Team Butterfly
majitel: Malatyinszki Róbert
V1 HPJ, Crufts qual. V2
Smile of an Angel Aphrodite
majitel: Sebestyén Timea a Matus Antal
V3 -
feny - mezitřída      
Dolce D'IQ
majitel: Majoros Mellita
V1 CAC V1 CAC r.CACIB
feny - třída otevřená      
Exigor's Winning Wera
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC CACIB, Crufts qual. V2 r.CAC
(foto archiv)
Onni V. Struck
majitel: Liesellote Faath
V2 r.CAC -  
Kim V. Leiselbach
majitel: Liesellote Faath
- V1 CAC CACIB  
feny - třída šampionů      
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V2 r.CAC V1 CAC
(foto archiv)
Quendy V. Leiselbach
majitel: Liesellote Faath
V1 CAC r.CACIB V2 r.CAC  


Německý pinč Pinscher

- rozhodčí sobota judge Saturday - Stefan Sinko (SLO)
- rozhodčí neděle judge Sunday - Tibor Galán (HR)

psi - třída otevřená sobota / Saturday neděle / Sunday  
Duffyco's Paganini
majitel: Hertzsch a PSK Mitglied
V1 CAC CACIB V1 CAC r.CACIB
psi - třída šampionů      
Drym Pinscher King Black
majitel: Foltýnovi Jana a Miroslav
absent absent  
Duffyco's Kasim
majitel: Hertzsch a PSK Mitglied
V1 CAC r.CACIB V1 CAC CACIB  
feny - třída otevřená      
Java V. Leiselbach
majitel: Liesellote Faath
V1 CAC CACIB BOB V1 CAC CACIB BO
feny - třída šampionů      
Asta Bury Pies
majitel: Liesellote Faath
absent V1 CAC r.CACIB  
Duffyco's Kaprice
majitel: Hertzsch a PSK Mitglied
V1 CAC r.CACIB -


design by cz Webstart s.r.o.