MVP Krakow

Do Krakowa jsme se jeli pokusit o dokončení interšampiona s Jaspiskou, ale jak je vidět v tomhle ohledu nás trochu pronásleduje smůla a tak máme do zbírky další r.CACIB k tomu z Budapešti. Zatímco ale v Budapešti jsme měly z r.CACIBu docela radost, protože konkurence byla opravdu kvalitní, u toho z Krakowa, no jak to říct....podívejte se sami.

Výstava byla pěkně zorganizovaná a měli jsme i štěstí na počasí. Trochu nás překvapil počet přihlášených trpasličích pinčů, kterých bylo opravdu hodně málo. Alena přišla s teorií že je to kvůli rozhodčímu, což pozdějí při pohledu na výsledky ukázalo jako pradvěpodobné, nepřihlásil se nikdo ze známějších chovatelů. Kruhy byly částečně venku a částečně v hale, pinčové dostali kruh venku. Výhoda byla v tom že v hale bylo prý hodně dusno, na druhou stranu nevýhoda byla v poměrně vysoké trávě, která trochu přípomínala strniště a psům se v ní špatně chodilo.

Na výstavu dotazil i host - pan Ronald H. Menaker z USA v doprovodu několika dam, chovatelek trpasličích pinčů. Stály u kruhu vedle nás, tak jsme měly možnost dobře slyšet, jak se podivují těm "divně dlouhým hlavám" a "jak jsou mohutní, vždyť vypadají skoro jako malí knírači". No není divu, americký standard i vzhled psů se od těch evropských dost liší, největší rozdíl je v hlavě a celkové konstituci, a pak v pohybu, kdy američtí chovatelé vyžadují vysoký nášlap předních končetin, podle evropského standardu hodnocený jako hrubá vada. Zatímco evropský pinč vypadá jako zmenšený velký pes, americký pinč trochu připomíná našeho krysaříka je drobný, na dlouhých tenkých nožkách a s malou hlavičkou.

U trpasličích pinčů rozhodčí zjevně preferoval drobnější jedince v typu "krysařík" což ale rozhodně není ideálěm podle standardu.

Po posouzení trpasličích pinčů jsme měly radost, že alespoň druhý zástupce českých pinčů, Německý pinč Yacoub Black Bohemia získal v poměrně slušné konkurenci titul CACIB. Ale ouha. V posudku nebyl zapsaný titul CWC ani CACIB. Majitelka se šla do kruhu zeptat jak to s tituly je, a rozhodčí jí s úšklebkem odpověděl že jí je nezadá, že jí dal jen nejlepšího psa a proto šla o BOB. Na dotaz proč místo vysvětlení posměšně odpověděl že tituly zadat nemusí a ať si jde klidně stěžovat a tak dodnes nevíme, jaké závady na pejskovi shledal, když ho předtím nechal vyhrát nad tolika konkurenty. Majitelce pejska to samozřejmě bylo líto a nám taky, protože pes si tituly zcela jistě zasloužil.

Snad budeme mít příště větší štěstí na rozhodčí...

Výsledky:

Trpasličí pinč / Miniature pinscher

- rozhodčí judge - Jan Gajewski (PL)

psi - mezitřída    
Zeus Pilawa
majitel: Jan Sobański
V1 CWC
psi - třída otevřená    
Arik Gniazdo Karzelków
majitel: Juliusz Jacek Tomczyk
V1 CWC CACIB
Assan ze Wzgórza Miasteczka
majitel: Danuta Ciapula
V2  
feny - třída mladých    
Amelka Pilawa
majitel: Agata Dederko
V1 Vítěz mladých  
feny - třída otevřená    
Arminda z Gniazda Karzelków
majitel:Danuta Ciapula
V1 CWC CACIB BOB
Exigor's Winning Wera
majitel: Alena & Jana Kutíková
V2
psi - třída šampionů    
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CWC r.CACIB


Arminda z Gniazda Karzelków - BOB


Německý pinč Yacoub Black Bohemia

 


design by cz Webstart s.r.o.