MVP Litoměřice 21.-22.5.2006

Do Litoměřic jsme se vydaly vystavovat pouze Jaspisku. Jaspis se po hárání rozhodla, že má vlastně štěňata a tak jsme trochu s obavou pozorovaly stav povislosti mléčné žlázy. naštěstí se v Sysli hnulo svědomí a rozhodla se, že by mohla ceciky začít trochu zatahovat. Snad se jí to do další výstavy podaří úplně, protože teď pravidelně běháme a s námahou vytvořené pevné bříško se skrývá pod vrstvou beztvarého čehosi, místo aby vzbuzovalo obdiv v kruhu.

Litoměřice byly jako tradičně hezká výstava, zvlášť díky útulnému výstavišti kde se konají. Celý den navíc vydrželo počasí, i když během závěrečných soutěží se nebezpečně honily mraky.

Náš názor:
Bohužel počty pinčů na výstavách z minulého roku se letos neopakují a tak se sešla skromná konkurence ze které ještě vypadla mladá fenka pro nepřítomnost. Kromě Jaspisky se tak představil pouze mladý pejsek, kterého jsme viděly již na klubové výstavě a fenka ve třídě otevřené. U pejska je škoda že se lépe nepředvádí, ale na tom jeho panička jistě zapracuje. Jinak je pěkný, navíc standardní výšky což je u psa - samce myslím výrazná přednost. Jediný výraznější nedostatek který bychom mu vytkly jsou strmé přední nohy a ne zcela ideální tvar hřbetu. Tyto nedostatky však nemohou pokazit celkový dojem z jinak typického harmonicky stavěného psa, který zaslouženě získal titul. Fenku ve třídě otevřené znáte již také z klubové výstavy. Je to jemnější, elegantní dobře předvedená fenka, které lze ale vytknout v pohybu již výrazně nekorektní horní linii. Na této konkrétní výstavě rozhodčí upozornila také na neoddělené znaky na prsou, které fenka skutečně má. My osobně toto nepovažujeme za výraznou vadu, i když nedostatek to jistě je. Zapracovat je ale podle našeho názoru třeba hlavně na stavbě těla českých pinčů.

Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher - rozhodčí judge - Zuzana Jandová

psi - třída mladých    
Jeff z Pyšelky
majitel:Palusová Jana
V1 CAJC
(foto archiv)
feny - třída mladých    
Valentýnka z Iru
majitel: Rousková Eva
absence  
feny - třída otevřená    
Rosine z Iru
majitel: Hývlová Markéta
V1 (VD1 ?)
feny - třída vítězů    
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC, CACIB, BOB
(foto archiv)


design by cz Webstart s.r.o.