MVP Praha 29.-30.4.2006

a mezinárodní výstavu v Praze jsme se vypravili hlavně kvůli tomu že se konala blízko a také proto že se chceme s Jaspiskou zkusit dostat mezi nejlepší psy ll. FCI skupiny v celoročním hodnocením. Po evropské výstavě v Tullnu jsme měli poněkud obavy, jak to celé dopadne. Tenkrát fotografie evropského vítěze, značně přerostlého a s velkou bílou skvrnou na hrudi obletěla celý svět. Na fotbale se stává, že rozhodčího musí zachraňovat helikoptéra - ještě že majitelé pinčů jsou klidné povahy a výsledky evropské vzali sportovně.

Hned po našem příjezdu začal Chlup slavit po svém své deváté narozeniny. Nejdříve ukradl pánovi od černých teriérů z tašky svačinu a to mu dodalo dostatek sil na celé dopoledne intenzivního zlobení. Kdo si myslí, že devítiletý pes už musí mít rozum je na omylu. Při odejzdu stihl ještě vykrást tašku staré paní, která vezla kosti svému pejskovi a po dojezdu domů sežral Aleně oběd. V noci zřejmě dospěl k názoru že by si ještě něco dal a ukradl na výstavě zakoupený marcipán. Aby nezustaly po krádeži žádné stopy, zkonzumoval ho i s obalem.

Náš názor:

Kdo byl na evropské výstavě v Tullnu, toho výsledky nepřekvapují. Jen nechápeme, jak je možné jednomu jinak kvalitnímu jedinci zadat známku VD za špatnou mechaniku pohybu a druhému, který ji má podstatně horší zadat titul. Stejně tak není myslím dobré ignorovat agresivitu kdy pes napadá rozhodčího.

Pro nás sice výstava dopadla vcelku dobře, otázkou je hodnota zadaných titulů.

Nám osobně se z předvedených psů velice líbil Nord Nordden Rozárka, pěkný harmonický pes, který má sice horší mechaniku pohybu díky strmým předním končetinám, ale v této konkurenci patřil i jeho pohyb ještě mezi ty lepší. Z fenek byla zajímavá Annie z Vítání, sice také ne zcela ideální pohyb a již i horší hřbetní linie, ale jinak velice pěkný výraz, celková elegance, modelace hlavy a proporcionálnost.

Zahraničních rozhodčích je na našich výstavách jako šafránu a každého si velice vážíme. Pozvat si zahraničního rozhodčího je finančně náročné o to pečlivěji by měli být vybíráni. Na MVP Praha by si s posouzením předvedených psů asi většina českých rozhodčích, přesto že nejsou specialisté, poradila mnohem lépe.

Výsledky:

Trpasličí pinč Miniature pinscher - rozhodčí judge - Phillis Poduschka

Psi - mezitřída    
Uno z Iru
majitel: Martina Hodačová
V1 CAC CACIB BOB
psi - třída otevřená    
Nord Nordden Rozárka
majitel: Jiřina Ježíková
VD1
feny - třída mladých    
Jassi z Pyšelky
majitel: Hlasová Eliška
V2  
Annie z Vítání
majitel: Matoušková Jana
V1 CAJC
feny - třída mezitřída    
Missis Myrabel Rozárka
majitel: Březinová Věra
V1 CAC r.CACIB  
feny - třída třída otevřená    
Connie od Tomendálky
majitel: Bavorová Andrea
?
Šífů z Iru
majitel: Ďuricová Ivana
VD1  
feny - třída šampionů    
Exigor's Jaspis in Black
majitel: Alena & Jana Kutíková
V1 CAC CACIB


design by cz Webstart s.r.o.